Zahrada

3-2-1 start aneb otvírání sezóny s Fieldmannem

Zahrada se pomalu po zimě probouzí a my netrpělivě vyhlížíme, kdy už bude potřebovat naši péči. Zbývající čas můžete využít pro inventuru zahradní techniky a nářadí, případně nákup toho, co bude vaše zahrada potřebovat. Prvními činnostmi, do kterých se můžeme pustit je příprava záhonů, prosvětlení stromů, nebo třeba vertikutace trávníku. Při těchto pracích se uplatní zahradní technika Fieldmann.

Elektrická motyčka připraví záhon

Pro pěstitele je nezbytná včasná příprava půdy k výsevu. Lehký kultivátor FZK 2002-E je nejmenší elektrický model kultivátoru od značky Fieldmann. Tato „elektrická motyčka“ usnadní a urychlí finální přípravu půdy, ale také zajistí skvělý výsledek – rotující ocelové nože půdu zkypří do hloubky 10 cm, což je dostačující pro velkou část běžně pěstovaných okrasných i užitných rostlin. „Pro kypření půdy zvolte den, kdy je půda vlhká, ale nikoliv promáčená, půjde vám to lépe,“ radí Tomáš Boukal, zástupce značky Fieldmann a dodává: „Nakypřenou půdu nechte alespoň dva až tři týdny slehnout. Teprve pak se pusťte do uhrabávání povrchu.“

Elektrický kultivátor FZK 2002-E: příkon 750 W, záběr 32 cm, ocelové převody, 4 ocelové nože, průměr nože 20 cm, sklopné madlo pro snadné skladování, hmotnost jen 8 kg.

Doporučená akční maloobchodní cena elektrického kultivátoru FZK 2002-E je 2.299 Kč. Více na Elektrický kultivátor | FZK 2002-E | Fieldmann.

Prořezávač pro revizi v korunách

Začátek jara je ideální dobou pro úklid na zahradě, údržbu stromů a keřů, jejich omlazení a prosvětlení. Prořezávat stromy a vysoké keře ze žebříku však může být i nebezpečné, zvláště pro starší zahrádkáře. Lezení po žebříku nahoru a dolů a jeho posouvání je zdlouhavé.

Řešením je elektrický teleskopický prořezávač větví, který zvýší váš dosah. S prořezávačem můžete řezat i vzdálené větve stromů, případně i vysoké keře. Pokud zvolíte model umožňující nastavení úhlu řezné hlavy, provedete snadno i horizontální řezy,“ říká Tomáš Boukal, zástupce značky Fieldmann. Teleskopický prořezávač větví Fieldmann FZP 6005-E je opatřen lištou délky 25 cm, která si velmi dobře poradí se slabšími i středně silnými větvemi. Teleskopickou rukojeť lze nastavit do délky 2,3 -2,9 m.

Teleskopický prořezávač větví Fieldmann FZP 6005-E: Příkon elektromotoru 600 W, nastavení úhlu řezné hlavy do 3 pozic,lišta délky 25 cm, lehká teleskopická rukojeť délky 2,3 – 2,9 m, hmotnost 3,5 kg, součástí balení je ramenní popruh.

Doporučená akční maloobchodní cena elektrického teleskopického prořezávače větví Fieldmann FZP 6005-E je 1.990 Kč. Více na Elektrický prořezávač větví | FZP 6005-E | Fieldmann.

Provětrání trávníku

Omlazení na jaře potřebuje i trávník. Prořezáním čili vertikutací oddělujeme vodorovné odnože jednotlivých rostlinek, čímž podpoříme růst kořenového systému, omlazení a zahuštění trávníku. V trávníku vytvoříme úzké drážky pro snazší pronikání vzduchu, živin a vláhy ke kořenům. Zároveň odstraňujeme odumřelou travní plsť, která trávník ucpává.

Abychom docílili výstavního trávníku, je nutné provádět vertikutaci alespoň dvakrát do roka – na jaře a na podzim, zejména jarní obnova po zimě je důležitá. Vertikutaci po zimě lze provádět ve chvíli, kdy teplota půdy dosáhne alespoň 10 °C,“ říká Tomáš Boukal, zástupce značky Fieldmann. „Pokud již nehrozí mrazy, můžete poté dosít holá místa a nezapomeňte trávník pohnojit,“ dodává Tomáš Boukal.

Nový elektrický vertikutátor Fieldmann FZV 4010-20E má ve výbavě dva válce – vertikutační s noži a druhý provzdušňovací s pružinami. Výměna válců je velice snadná. Pracovní záběr 40 cm směřuje tento model na trávníky o rozloze až 1200 m2.

Elektrický vertikutátor Fieldmann FZV 4010-20E: Příkon elektromotoru 2000 W, šířka záběru 40 cm, dva vyměnitelné válce – vertikutační válec s 20 noži a provzdušňovací válec se 24 pružinami, nastavení hloubky práce dle opotřebení nožů a pružin, sběrný koš 55 l.

Doporučená akční maloobchodní cena elektrického vertikutátoru Fieldmann FZV 4010-20E je 3.999 Kč. Více na Elektrický vertikutátor | FZV 4010-20E | Fieldmann.

Více na www.fieldmann.cz

Text a foto: Fieldmann – komerční sdělení