NOVINKA

Kotoučová pila: Zmenšená cirkulárka do ruky

Tvoří ji ozubený kotouč a mechanismus, který kotouč pohání, vypadá tedy jako zmenšená cirkulárka. Ruční (okružní) kotoučová pila (neboli „mafl“) vás však, na rozdíl od větší sestry cirkulárky, nedrží na jednom místě. Snadno ji přenesete tam, kde potřebujete řezat dřevo, kovy, ale i plasty. Výhodou kotoučových pil Fieldmann vybavených pravoúhlými držáky vzdálenosti, případně i AC lasery, je rovný řez s vysokou přesností.

Kotoučová nebo také okružní pila je ideální pro podélné řezání dřeva, zejména deskových materiálů. Pro přesné zapasování různých řezaných materiálů do sebe je možné na pile nastavit úhel řezu. Aby řez dokonale rovný, je vhodné použít vodicí lištu, případně řezat pomocí rovné latě, kterou si na řezaný materiál upneme. Vzdálenost řezu udrží pravoúhlý držák, který je součástí balení všech kotoučových pil značky Fieldmann. Praktické jsou modely kotoučových pil, které mohou zobrazovat laserový paprsek, což pomůže udržet přímou linii, například elektrický model Fieldmann FDK 201302-E a aku model Fieldmann FDUK 70305-0.

Práce s kotoučovou pilou není obtížná. Stačí ji udržet na správném místě. Kromě držáků či laseru je proto dobré vybrat model s protiskluzovou rukojetí, která se pevně drží v ruce. Kotoučové pily Fieldmann jsou opatřené do ruky dobře padnoucími rukojeťmi potaženými protiskluzovým plastem. Měděná vinutí motorů prodlouží životnost.

Elektrické a akumulátorové kotoučové pily

Tam, kde je k elektrické zásuvce dobrý přístup, si pro vyšší výkon, neklesající sílu a neomezenou výdrž, kutilové volí elektrické modely. O výkonnost i tichý chod akumulátorových kotoučových pil Fieldmann se starají moderní akumulátory zajišťující svobodu při práci bez starosti o délku prodlužovacího kabelu a dostupnost zásuvky. S aku nářadím je možné řezat ihned, bez hledání a natahování prodlužovacího kabelu. Díky nezávislosti na elektrické zásuvce umožňuje aku nářadí také práci v exteriéru a na těžko přístupných místech.

Elektrické modely

FDK 200802-E: S menšími rozměry

Přesnost podélných, příčných i šikmých řezů při vyřezávání jednotlivých menších kusů dřeva či jiných materiálů nabídne menší elektrická kotoučová pila FDK 200802-E. Pila je vybavena 800watovým motorem s měděným vinutím pro delší životnost. S kotoučem o průměru 140 mm řeže do hloubky 45 mm. Díky přídavné rukojeti je možné obsluhovat pilu oběma rukama a tudíž bezpečněji. Pilu s kompaktními rozměry a hmotností jen 3 kg lze snadno uložit, nezabírá zbytečně místo. Doporučená akční maloobchodní cena elektrické kotoučové pily Fieldmann FDK 200802-E je 949 Kč. Více na Kotoučová pila | FDK 200802-E | Fieldmann.

Foto: Fieldmann

FDK 201202-E: Bytelná se solidním výkonem

V dílně i na menší stavbě se uplatní kotoučová pila Fieldmann FDK 201202-E díky svému zpracování a dostatečnému výkonu 1 200 W. Pila vybavená kotoučem o průměru 185 mm (24 zubů) umožňuje provádět svižné a přesné řezy, a to podélné i šikmé. Pomocí jediné rychloupínací páčky snadno nastavíte potřebný úhel v rozsahu do 45° i hloubku řezu. Kromě dřeva můžete s kotoučovou pilou FDK 201202-E řezat také dřevěné desky, plasty, sádrokarton a hliníkové profily. Odolnost pily prodlužuje měděné vinutí motoru a kovový kryt kotouče. Doporučená akční maloobchodní cena elektrické kotoučové pily Fieldmann FDK 200802-E je 1.499 Kč. Více na Kotoučová pila | FDK 201202-E | Fieldmann.

Foto: Fieldmann

FDK 201302-E:S laserem pro ještě vyšší přesnost

Elektrická kotoučová pila Fieldmann FDK 201302-E se může pochlubit precizním zpracováním, zejména robustní hliníkovou základnou, kovovým krytem kotouče, ergonomicky tvarovanými rukojeťmi. Samozřejmostí je nastavení hloubky a sklonu řezu: S kotoučem o průměru 185 mm je to až 45 mm při 90°, 28 mm při 45°. Vysokou přesnost řezu zajišťuje zabudovaný AC laser. Doporučená akční maloobchodní cena elektrické kotoučové pily Fieldmann FDK 201302-E je 1.599 Kč. Více na Kotoučová pila | FDK 201302-E | Fieldmann.

Foto: Fieldmann

Akumulátorové modely

FDUK 70305-0: S vysokým výkonem bez kabelu

Akumulátorová pila Fieldmann FDUK 70305-0 zajistí dokonalý rovný i šikmý řez bez překážejícího kabelu. Pila dosahuje dostatečného výkonu, srovnatelného s elektrickou variantou, díky plnému využití síly 20V akumulátoru ve spojení s až 3700 otáčkami za minutu a dostatečně velkým řezným kotoučem o průměru 165 mm. Vzhledem k energii z akumulátoru o kapacitě 2Ah nebo 4Ah umožňuje pracovat i v zadní části zahrady, daleko od elektrické zásuvky. O komfortní práci se kromě ergonomické rukojeti stará též integrovaný laser, který zajistí naprosto rovný řez. Pila je součástí řady AKU FAST POWER, která zahrnuje již 24 kusů aku zahradní techniky a nářadí, jejich baterie jsou vzájemně kompatibilní. Výměna baterií je velice snadná. Doporučená akční MO cena akumulátorové pily Fieldmann FDUK 70305-0j e 1.599 Kč (bez baterie a nabíječky). Více na Kotoučová pila | FDUK 70305-0 | Fieldmann.

Foto: Fieldmann

Více informací na www.fieldmann.cz

Text a foto: Fieldmann – komerční sdělení