Inspirace

Radost z vody pro celou rodinu, nejen to je léto u Máchova jezera

Kdyby Karel Hynek žil, nejspíš by bydlel právě tady a díval se z pokoje na své Máchovo jezero. Hotel Port leží 60 km od Prahy v srdci romantického kraje lesů, hradů a zámků, kde Mácha kdysi psal svou slavnou báseň Máj.

Kdo by nechtěl alespoň chvíli bydlet u jezera a každé ráno obdivovat jak jej první sluneční paprsky barví do oranžova, jindy zase jak se halí do tajemné mlhy. U Máchova jezera byl snad každý, ale hotel Port možná ještě neznáte. A budete nejspíš překvapeni, jak často zde na Vás dýchne tu středomořská, tu prvorepubliková atmosféra, kterou vždy doprovází nevtíravá ale pozorná péče místního personálu, který je na své hosty právě teď obzvlášť natěšený. A co vše zde můžete zažít a objevit?

Hotel pochází ze třicátých let minulého století, postaven byl ve funkcionalistickém stylu a ten je pro něj typický i po rekonstrukci a dostavbě v roce 2012. Pokud máte zájem o design, jistě v hotelu najdete celou řadu původních detailů včetně schodišť a zábradlí, která jsou citlivě snoubena s moderními prvky.

Genius loci výjimečného místa tu na Vás působí na každém kroku. K tomu přičtěte dnes možná trochu pozapomenutou romantiku celého Máchova kraje a získáte nevyčerpatelnou studnici aktivit pro rodinnou dovolenou, které máte z hotelu Port opravdu na dosah. Za zážitky, hrady, zámky, sportem, kulturou a poznáním můžete přitom vyrážet jak pěšky, na lodičce, paddleboardu, šlapadle, katamaránu, tak ideálně na kolech či elektrokolech a koloběžkách, které si v hotelu můžete zapůjčit třeba i s piknikovým košem a tipy z hotelové recepce na zajímavá místa.

A nebo nemusíte hotelový areál opouštět vůbec a přesto se budete dobře bavit. Zde se nemusíte na nic složitě soustředit. Prostor je intuitivně propojen jakýmsi vyšším principem, takže jste stále všude, buď v centru dění nebo o samotě, jak vám to právě vyhovuje. Obsluha stále na dosah, stejně tak restaurace, pokoje, koupání.  K dispozici je nejen vlastní pláž, rozsáhlý lesopark se sportovišti, ale i venkovní a vnitřní bazén, takže když zajde sluníčko a venku to ztratí glanc, uděláte pár kroků a jste uvnitř třeba ve vířivce a můžete pokračovat v řádění či relaxaci inkognito.

K opravdu pohodové relaxaci neodmyslitelně patří také gastronomické zážitky. A ani o ně není v Portu nouze. V hotelové kuchyni se snaží využívat sezónní nabídku a osvědčené lokální dodavatele surovin a vězte, že je to na výsledcích opravdu znát. Krásná jsou rána a večery na terase hotelové restaurace s výhledem na jezero a hrad Bezděz. A může to být ještě zajímavější, třeba večeře na Máji, největší ze čtyř zdejších výletních lodí.

Ještě jste zde nebyli? Zkuste letos znovuobjevit kouzlo Máchova kraje a jedinečný genius loci hotelu Port.

VÁŠ NOVÝ PŘÍSTAV HOTEL PORT – www.hotelport.cz

Text a foto: Hotel Port – komerční sdělení