Stavba

Chraňte svůj dům aneb Proč si pořídit bezpečnostní dveře

Ve svém domě se chce každý cítit bezpečně, a proto je důležité jej náležitě chránit. Bezpečnostní dveře ochrání váš majetek a vy tak budete moci klidně spát.

Minimalizujte pravděpodobnost vniknutí

Bezpečnostní dveře se liší od těch obvyklých vchodových tím, že mají mnohem více západek. Mají také bytelné ocelové panty, které se zloději nepodaří vylomit. Speciální technologie zamezuje otevření dveří běžnými páčícími nástroji, takže nechtěného vniknutí se opravdu nemusíte obávat. Uvnitř jsou dveře navíc zpevněné výztuhami, takže jsou odolné i vůči prokopnutí. Bezpečnostní dveře chrání vás i váš majetek.

Odolají vlivu počasí i ohni

Venkovní dveře jsou uzpůsobeny tak, aby odolávaly povětrnostním vlivům. Díky tomu dlouho vydrží. Investice do bezpečnostních dveří se vyplatí nejen kvůli dlouhé životnosti, ale také kvůli svým výborným vlastnostem. Tyto dveře vás dobře ochrání také před případným požárem. Běžné dveře jsou ihned horké a brzy shoří. Bezpečnostní dveře odolávají vysokým teplotám a dají vám tak v případě požáru více času na opuštění prostoru.

Výměna běžných dveří za bezpečnostní má kromě zvýšení bezpečnosti i mnoho dalších výhod. Bezpečnostní dveře dokážou tlumit okolní zvuky. Pokud bydlíte u silnice nebo máte hlučné sousedy, dveře vám pomohou tyto rušivé elementy eliminovat. Při výměně dveří je třeba vyměnit i zárubně, což je sice více práce než při pouhé výměně jedněch dveří za druhé, ale díky kompletní výměně dveře dokonale izolují, takže vám v zimě nebude zbytečně unikat teplo.

Proč si pořídit bezpečnostní dveře

I když může být pořizovací cena o něco vyšší (je potřeba vyměnit celé zárubně), tato investice se dlouhodobě vyplatí. Díky bezpečnostním dveřím vám může výrazně klesnout pojistka na byt. Nadčasový design a vysoká odolnost z nich činní perfektní investici. U některých modelů ani nepotřebujete klíče. Zámek lze odemykat chytrým telefonem nebo bezdrátovou klávesnicí.

Text: Lenka Pospíšilová, Foto: Pixabay.com