Inspirace

Vyzdobte svůj dům rostlinami. Oživí interiér a pročistí vzduch

Ať už jste zkušený pěstitel, nebo s rostlinami teprve začínáte, svůj byt můžete vyzdobit pěknými květinami, které jej zútulní a zároveň pročistí vzduch.

Snadné pěstování

Dracéna

Dračinec – oblíbená rostlina, kterou u nás najdete také pod názvem dracéna. Jedná se o keřovitou rostlinu, která často zdobí lidská obydlí. V obchodě můžete zakoupit různé druhy. Všechny se hodí do interiéru a jsou poměrně snadné na pěstování. Dracéna nevyžaduje příliš mnoho vody a vyhovuje jí polostín. Hodí se tedy i na tmavší místa. Rostlina má ráda normální pokojovou teplotu, neprospívá jí však přílišné chladno.

Zamiokulkas

Přestože tato rostlina může působit exoticky, její pěstování je velmi snadné. Zamiokulkas pochází z Madagaskaru. Vyžaduje dostatek vody i světla, zalévání je vhodné jednou týdně, víckrát však ne. Rostlina se perfektně hodí do bytu i kanceláře. Dorůstá maximálně do půl metru.

Zamiokulkas
Foto: Pixabay.com

Lopatkovec

Lopatkovec je středně velká rostlina, která dokáže oživit každý prostor. Má ráda světlo, a pokud jí ho poskytnete dostatek, odmění se vám bohatým kvetením. U této rostliny platí jedna důležitá zásada: po odkvětu stonky ostříhejte, rostlina by je zbytečně vyživovala. Lopatkovec má rád pravidelnou zálivku. Substrát by neměl být přelitý, ale ani vyschlý. Rostlina přispívá k pročištění ovzduší.

Rostliny náročnější na péči

Fíkus benjamínek

Tato rostlina je sice oblíbeným doplňkem bytů, ale její pěstování může být někdy složitější. Pozor si dávejte na změny teplot – nemá ráda prudké oteplení. V zimních měsících, kdy se topí, jí mohou opadávat listy. Benjamínek má rád dostatek světla a snese méně vody. Pokud tento fíkus nepostavíte na parapet nad radiátor, bude se mu u vás dařit.

Anturie

Anturie je noblesní květina, která se často používá do vazeb. Anturii lze pěstovat v květináči, má však náročnější podmínky. Má ráda hodně světla, ne však toho přímého. Je ráda v teple, ale v zimě snese i méně stupňů. Zemina by měla být neustále vlhká, ne však přemokřená. Zalévejte ji odstátou vodou a dejte si pozor: tato rostlina nesnáší tvrdou vodu.

Foto: Pixabay.com

Text: Lenka Pospíšilová, Foto: Pixabay.com