Interiér

Lehčí život díky samočistícím dlaždicím

Ne, opravdu jsme se nezbláznili a samočistící keramické dlaždice opravdu existují. S prvními produkty jsme se mohli seznámit prostřednictvím společnosti ASSO již po roce 2010, ale další desetiletí vývoje přineslo konečně kýžený efekt samočištění za zcela stejnou cenu jako „obyčejná“ keramická kachlička.

V čem spočívá ono samočištění?

Proces samočištění dlaždice je výsledkem inovativní patentované technologie, kdy je do surové keramické dlaždice během procesu výroby vpravováno aktivní stříbro, které je aktivní a zůstává aktivní i po celou dobu životnosti keramické dlaždice. Inovativní technologie s aktivním stříbrem vytváří nepřetržitou antibakteriální ochranu s účinností až 99,9%. Tato technologie antibakteriální ochrany zajišťuje na rozdíl od běžných dezinfekčních prostředků a speciálních antibakteriálních nátěrů nepřetržitou ochranu 24/7/365 proti růstu kolonií bakterií a zvyšuje tak úroveň hygieny mezi běžnými čištěními. Navíc není nutno antibakteriální ochranu nijak aktivovat (např. UV zářením) na rozdíl od ostatních technologií. Principem ochrany je narušení a poškození buněčné DNA bakterie, které má za následek zamezení dalšího množení na povrchu dlaždice.

Jaké výhody má antibakteriální ochrana na keramických obkladech a dlažbách?

  • Ochrana proti bakteriím s účinností až 99,9%
  • Nepřetržitá ochrana 24/7/365
  • Není nutno aktivovat UV zářením
  • Nemůže být mechanicky odstraněna ani vymyta při běžném úklidu
  • Trvalá, dlouhodobá a ekologická efektivní ochrana proti bakteriím na povrchu dlaždice
  • Ochrana neztrácí na své účinnosti ani s postupem času
  • Ideální do koupelen, kuchyní a do prostor s vysokými nároky na hygienu
  • Méně času stráveného úklidem = více času s rodinou
  • Stejná cena za m2 jako za běžný obklad / dlažbu

Kde lze keramický obklad / dlažbu s aktivní ochranou využít?

Kromě domácností je lze využít všude tam, kde jsou kladeny vysoké nároky na hygienu (hotely, restaurace, nemocnice, pečovatelské domy, lázně, tělocvičny, školy, obchody a obchodní centra, nádražní haly, letiště a další veřejné prostory).

Pro koho jsou antibakteriální obklady a dlažby vhodné?

Jednoduše pro všechny. Pro ty, kteří si chtějí jednak ulehčit a zrychlit úklid, ale i pro ty, kdo chtějí mít čistý a bezpečný domov. Keramické obklady a dlažby jsou ideálním pomocníkem do domácností s malými dětmi, seniory či domácími mazlíčky.

Určitě se to ale neobejde bez kompromisu…

Opak je pravdou. Na výběr máte z široké řady formátů, designů a povrchů, a to jak v klasické tloušťce 10mm, SLIM i exteriérové 20mm za stejnou cenu jako běžný keramický obklad/dlažba.

Nejen antibakteriální keramické obklady a dlažby, ale ještě mnohem víc najdete na showroomu ASSO (Biskupská 8, Praha 1).

ASSO věrni vám i kvalitě od roku 1993. www.asso.cz www.antibakterialnidlazba.cz

Text a foto: ASSO s.r.o. – komerční sdělení