Interiér

Trouby, které perfektně upečou a ještě si po sobě uklidí

Děsí vás následky velkého vaření a pečení? Čištění trouby někdy zabere více času, než příprava oběda pro celou rodinu. Když zanedbáte pravidelnou údržbu, bude k odstranění připálených zbytků třeba použít agresivní čisticí prostředky a hodně hrubé síly. Moderní trouby nabízejí jednodušší a efektivnější řešení – automatické pyrolytické čištění.

Foto: Bosch ČR

Ruční čištění trouby může být velmi únavné a časově náročné. Díky troubám Bosch s integrovanou samočisticí funkcí pyrolýza si můžete tento úkol jednou pro vždy vyškrtnout ze seznamu domácích povinností. Aniž byste si zašpinili ruce nebo museli používat chemické čisticí prostředky. Jednoduše stiskněte tlačítko Start a trouba se v závislosti na znečištění zahřeje na teplotu až 485 °C a spálí veškerý tuk a další nečistoty na popel. Poté stačí vnitřek trouby vytřít vlhkým hadříkem.

Produktový TIP:

Pyrolytickou funkci nabízí například model Bosch HBA5784B0. Tato trouba ze Serie | 6 ušetří čas i práci i díky automatickým programům AutoPilot 30. Ať už připravujete drůbež, maso, ryby, zeleninu nebo pečené brambory, stačí pouze vložit pokrm do trouby, zvolit příslušný program, nastavit hmotnost a stisknout „Start“. AutoPilot určí druh ohřevu, teplotu i dobu trvání. Po ukončení procesu pečení se trouba automaticky vypne. Díky rychlé a rovnoměrné distribuci vzduchu po celém prostoru trouby, můžete současně péct až na třech úrovních. Tento model získal štítek kvality v testování pyrolytických trub časopisu dTest 5/2019.

Více na www.bosch-home.com/cz

Domácí spotřebiče Bosch si můžete prohlédnout v showroomu věnovanému výhradně domácím spotřebičům: Brand Experience Center. Pravidelně zde také probíhají ukázková vaření, při kterých zažijete spotřebiče v akci a ochutnáte, jaké lahůdky lze s jejich pomocí snadno a rychle připravit. Více na www.becpraha.cz

Text a foto: Bosch ČR – komerční sdělení