Inspirace

Baví vás uklízet?

Jak moc dnes roboti umí lidem ušetřit čas a usnadnit práci? Robotické vysavače jsou k tomuto úkolu přímo stvořené. Od nešikovných robotů, kteří se náhodně pohybovali po bytě a tahali za sebou špinavý hadr, došel vývoj mnohem dál. Nyní se už lze na robotické pomocníky doopravdy spolehnout.

O americké firmě iRobot jste jistě slyšeli, pokud ne, tak stojí za připomenutí několik faktů. iRobot segment robotických vysavačů a mopů vymyslel. Vyrábí roboty pro výzkum vesmíru, podmořských hlubin, i takové, kteří pomáhají záchranářům v nejtěžších podmínkách. Je to celosvětový lídr a inovátor v oblasti domácí robotiky. iRobot letos oslavil 30 let od svého založení. Na svém kontě má více než 30 mil. prodaných robotů a 1 500 patentů po celém světě.

A jaký je tedy ideální kandidát na robotický vysavač k vám domů v roce 2020? Je to iRobot Roomba® i7, či její verze i7+.  Není to nejdražší robot, a přesto patří k technologické špičce, jež lze koupit. Co takový robot vlastně umí? Základní úkol pro každého takového pomocníka je dobře zvládnout svou práci. A tou je dokonale vysátá podlaha. Roomba® i7 umí vysát všechny druhy podlah, od lina až po koberce.

Možná jste slyšeli to, že sací výkon robotických vysavačů je nižší než u klasických ručních. Je tomu opravdu tak. Ale to není na škodu, jelikož robotické vysavače iRobot fungují jinak. Pro samotný úklid disponují všechny vysavače iRobot patentovaným 3stupňovým čisticím systémem. To znamená, že Roomba® bočním kartáčkem namete nečistoty z rohů a podél stěn pod robota. Zde jsou 2 gumové proti sobě rotující válce s výčnělky, kterými Roomba® uvolňuje a sbírá nečistoty pod robotem. Stejně tak i ty nametené bočním kartáčkem. Rotace gumových kartáčů větší nečistoty vhazuje přímo do sběrného koše. Mezi kartáči a v prostoru pod robotem je tvořen silný podtlak. Ten nasává nejmenší nečistoty, prach, pyl a zbylá smítka z kartáčů. Vše přesunuje přímo do sběrného koše. V něm jsou speciální filtry AeroForce®, které filtrují vzduch a přes které neprojde 99,9 % prachových a pylových částic.

Roomba® i7 má dokonalou navigaci iAdapt® 3.0 s funkcí VSLAM® a lze ji ovládat skrze mobilní aplikaci či jen hlasem, pokud využíváte smart homes technologie. Proto může Roomba® i7 uklízet každý den, třeba v době, kdy nejste doma a tím se postará o to, že budou vaše podlahy neustále čisté. Samozřejmě není problém, při výjimečném zašpinění, Roombu® poslat uklízet mimo plán, klidně jen do konkrétní místnosti nebo na konkrétní místo. Roomba® i7 tak uklidí např. po přípravě večeře kolem kuchyňské linky a následně se sama vrátí do stanice. Proto je neustále nabitá a připravená uklízet neomezeně velké prostory.

Pro ty pohodlnější z nás je zde verze Roomba® i7+. To je verze Roomby® s čisticí a nabíjecí stanicí Clean Base™. Tato stanice má uvnitř sáček na nečistoty, kam se průměrně vejdou nečistoty z úklidů za 3 měsíce. Sáček pak jednoduše uzavřete, vyhodíte a dáte nový. A na další 3 měsíce máte od vysávání podlah klid.

iRobot Roomba® i7 umí dokonce spolupracovat i s robotickým mopem iRobot Braava®. Komu tedy nestačí jen každodenně dokonale vysáté podlahy a chce mít ještě k tomu vytřeno, může si dokoupit robotický mop. A nechat roboty, ať se o úklid postarají. Roomba® i7 vysaje celý byt, resp. tam, kam ji pustíte a kam jí v aplikaci umožníte jet. Po návratu předá informaci Braavě®, aby se pustila do své práce a setřela všechny tvrdé podlahy.

To je úklid podle iRobot v roce 2020. Bavte se venku, sportujte či buďte více s rodinou, a nechte roboty, ať uklízejí za vás.

Více informací na webu iRobot.cz, FB a Instagramu

Text a foto: iRobot – komerční sdělení