Zahrada

Světelná harmonie ve večerní zahradě

Podobně jako interiér, má i zahrada svůj osobitý styl, u kterého by měl každý detail ladit do výsledné harmonie odpovídající našim vysněným představám. Zahrada v dnešním pojetí představuje relaxační zónu a rozšíření obytného prostoru, v němž světlo hraje důležitou roli. Pro vytvoření světelné harmonie je kombinováno funkční osvětlení, zajišťující bezpečný pohyb, s dekorativním osvětlením, které poskytuje jedinečný večerní zážitek.

Holas Lighting - osvětlení zahrady

Prostorové osvětlení pro bezpečný pohyb v okolí domu

Funkční osvětlení nejbližšího okolí domu je nejčastěji řešeno nástěnnými svítidly na fasádě. K osvětlení chodníčků, příjezdové cesty či parkovacího stání je možné použít sloupková světla, případně nástěnná svítidla, pokud podél cesty vede zídka či gabion. Toto osvětlení slouží k osvětlení prostoru, kde se pohybujeme a kde potřebujeme večer dobře vidět.

Holas Lighting - osvětlení zahrady

Dekorativní osvětlení zahrady pro celoroční výhled do zahrady

Dekorativní osvětlení se naopak soustřeďuje na detaily, zajímavé prvky v zahradě a jemným světlem zvýrazňuje jejich strukturu. Výsledkem je celoroční výhled do zahrady, který se mění v každém ročním období.

Krásně vypadají osvětlené stromy jako je bříza, červenolistý javor, různé vícekmeny, ale i vzrostlé solitéry. Pokud máte v zahradě jezírko, zajímavě vypadají osvětlené břehy. Ve tmavé noční hladině se pak osvětlené okolí krásně zrcadlí.

Holas Lighting - osvětlení zahrady

Instalace dekorativního osvětlení zahrady

Na osvětlení je dobré myslet již při návrhu zahrady, kdy lze pracovat s rozmístěním a druhy rostlin tak, aby byl výsledek co nejzajímavější. Samotná zahradní svítidla se pak mohou instalovat při dokončování výsadby a upravit dle konečné podoby zahrady.

Pokud již zahradu máte hotovou a chtěli byste si v ní chtěli vytvořit příjemnou večerní atmosféru, doporučujeme použít osvětlovací systémy na malé bezpečné napětí 12V. Systémy LiGHTPRO a Garden Lights lze jednoduše nainstalovat bez poškození stávajících záhonů.

Moderní osvětlovací 12V systémy nabízí kvalitní venkovní LED osvětlení 12V v různých velikostech, stylech a barvách, která jsou ideální pro osvětlení jakékoliv zahrady. Jedním systémem zvládnete nasvítit terasu, jezírko i okrasné rostliny v zahradě. Vše je připraveno pro rychlou a bezpečnou instalaci. Svítidla a příslušenství se spojují pomocí konektorů.

Je důležité koncipovat osvětlení zahrady tak, aby vám přinášelo maximální potěšení, ale nerušilo při tom své okolí.

Text a foto: Holas Lighting – komerční sdělení