Bydlení

Trendy: Jaké inovace čekají naše koupelny?

Měnící se koupelnové trendy jsou spíše přehledem nových inspirací než realistických úvah o přestavbě koupelny. Pokud však uvažujete o kompletní rekonstrukci nebo zařizujete koupelnu úplně od začátku, nechte se inspirovat.

Moderní trendy v bydlení se nesou v duchu minimalismu, který se postupně přenáší i na koupelny, zvláště pokud se jedná o malý městský byt, kde je hraje prim především praktičnost. Pokud disponujete větším prostorem, zařídit si můžete koupelnu v luxusním velkolepém stylu s vanou i sprchovým koutem.

Zpátky k přírodě

Jedním z hlavních tahů, který je v poslední době velmi oblíbený, jsou dřevěné dekorace, obložení a jiné doplňky. Koupelna v dřevěném rustikálním stylu doplněná o moderní designové prvky sanitární keramiky, někdy obohacená o moderní technologie je vrcholem nejnovějších trendů. Dřevěné prvky působí relaxačně a umožní vám dokonale si v koupelně odpočinout, očistit tělo a nabudit mysl. Trendem jsou také přírodní materiály, která suplují studenou keramiku. Mycí pult ze dřeva doplněný o několik dřevěných skříněk s úložným prostorem je dnes velmi moderní. K této kombinaci se pak perfektně hodí obklady z kamene nebo betonu. Velké zrcadlové plochy zasazené v kamenu vypadají opravdu stylově.

přírodní materiály v koupelně
Foto: Pixabay.com

Přidejte rostliny

Jednobarevnou koupelnu perfektně projasní živé rostliny, které působí relaxačně na mysl, ale jsou také praktické – některé druhy mají rády vlhkost, takže se jim bude v koupelně velmi dobře dařit. Zároveň vám pročistí vzduch a zbaví ho vlhkosti. Živé rostliny se hodí do každé koupelny. Dokážou vyplnit prázdný rohy a vypadají velmi esteticky. Nudnou koupelnu rázem promění na oázu klidu a odpočinku. Bát se nemusíte ani velkých květináčů, protože právě ty jsou teď v oblibě.

Kovové detaily

Moderní trendy hlásají zvyšující se oblibu kovových prvků. Nenechte se však zmýlit, nejedná se o běžnou ocelovou barvu, v módě je teď rosegold. Tato jemná růžová barva působí velmi romanticky a skvěle vypadá například v kombinaci se zlatou. Těmito barvami dodáte koupelně nádech luxusu a zároveň jí bude působit útulným hřejivým dojmem.

Text: Lenka Pospíšilová, Foto: Pixabay.com