Zahrada

Úklid listí bez natahování prodlužovačky: Nový benzínový vysavač & fukar Fieldmann FZF 6025-B

Uklidit listí ve vzdáleném koutě zahrady nebo v ovocném sadu znamená buď tam vyrazit s hráběmi, anebo natáhnout desítky metrů elektrických kabelů pro zahradní vysavač. A po práci ty desítky metrů kabelů zase uklidit. Naštěstí existuje i třetí varianta a tou je nový benzínový vysavač a fukar na listí Fieldmann FZF 6025-B, aktuální novinka. Kromě listí z trávníku pomůže dokonale vyčistit třeba i okapové žlaby. Stačí nastartovat.

Hlavní funkcí vysavačů a fukarů je odklidit ze zahrady spadané listí. Vysavač pojme listí do sběrného vaku, zatímco fukar je shromáždí na jedno místo. Novinka Fieldmann FZF 6025-B představuje kombinovaný model 3 v 1, který se přizpůsobí situaci: Když je nadílka listí opravdu bohatá, rychlostí vzduchu až 150 km/h je nafouká na hromadu, třeba do rohu zahrady. Menší hromádky listí a drobnější nečistoty hravě vysaje do sběrného vaku a vy jej už jen vysypete na kompost. To ale nebude příliš často, protože benzínový vysavač a fukar Fieldmann FZF 6025-B má navíc funkci drcení. Drtič, který je součástí stroje, zpracuje listí na malé kousky, čímž se intervaly mezi vyprazdňováním sběrného vaku o objemu 40 litrů prodlouží až desetinásobně. Rozdrcené listí se navíc snadněji rozkládá v kompostu.

Benzínový vysavač a fukar Fieldmann FZF 6025-B pohání motor o objemu 25,4 cc (EURO 5) s výkonem 0,8 kW. Díky svému výkonu a absenci kabelu se uplatní hlavně na velkých zahradách a v sadech. Na členitých plochách oceníte možnost jednoduše se vyhnout překážkám. S benzínovým fukarem můžete vyrazit i vzhůru po žebříku a vyčistit dokonale třeba okapové žlaby. Z chodníčku na zahradě pak snadno odfoukne i čerstvý sníh.

Díky dostatečnému výkonu si tento zahradní vysavač a fukar poradí nejen se suchým, ale i s vlhkým listím. Kromě toho se postará i o drobné větvičky, kousky kůry, piliny po řezání dřeva. I když benzínové stroje bývají sice výkonné, ale těžké, pro model Fieldmann FZF 6025-B to neplatí. Má jen 4,5 kg. Tělo stroje je tvoří tvrzený plast, který nabízí optimální kombinaci odolnosti a ceny.

Doporučená akční maloobchodní cena nového zahradního fukaru a vysavače Fieldmann FZF 6025-B je 3.299 Kč. Více na Zahradní vysavač | FZF 6205-B | Fieldmann.

Text a foto: Fieldmann – komerční sdělení