Bydlení

Bydlete podle zásad feng-šuej a vytvořte harmonický domov

Zařizujete nově svůj domov nebo mu jen chcete dodat harmonii a vyváženost? Zkuste se řídit zásadami čínského učení feng-šuej.

Starodávná čínská tradice

Feng-šuej je tradičním čínským učením, které se zabývá vztahem člověka a jeho okolí. Tento vztah musí být především pozitivní, pouze v takovém případě lze vytvořit příjemné místo, které bude kladně působit na tělo i ducha. Základem je nastolení harmonie a díky tomu umožnění nerušenému plynutí energie čchi, která v čínské kultuře symbolizuje vesmír nebo obecně bytí ve všech jeho podobách. Obyvatelé Číny věřili, že prostředí, v kterém žijeme, výrazně ovlivňuje kvalitu života.

Učení feng-šuej je v dnešní době velmi oblíbené zvláště proto, že na harmonické a klidné místo lze přetvořit jakákoliv místnost v domě, ale dokonce i zahrada.

Feng šuej 2
Foto Pixabay.com

Jak docílit feng-šuej

Způsobů, kterými lze toto učení přivést i k vám domů, je mnoho. Jedním ze základů naplnění feng-šuej je přítomnost všech pěti elementů – vody, země, ohně, dřeva a kovu. Oheň snadno zastoupíte červenými předměty nebo předměty s ostrými hranami a rohy. Nízké komody a obdélníkové dřevěné stolky mohou nahradit zemi. Dřevo působí zemskou energií a přináší klid.

Vyhněte se studeným moderním kombinacím

Černá nebo šedá s bílou tvoří dnes velmi oblíbenou a moderní kombinaci, která vypadá velmi hezky, bohužel nenaplňuje tak úplně zásady feng-šuej. Působí staticky a neumožňuje proudění pozitivní energie. Tradiční čínské učení si i tak můžete do domu přinést – umístěte do místnosti rostliny, které dodají pokoji element země, omezte kovové předměty, ty zamezují proudění čchi. Do místnosti můžete umístit také zrcadlo, které bude pozitivní energii odrážet a zároveň místnost díky odrazům prosvětlí.

Feng šuej 3
Foto: Pixabay.com

Feng-šuej je cesta, která ovlivňuje váš život. Záleží jenom na vás, jak si dům nebo byt zařídíte. Pokud se rozhodnete pro zemité tóny, modrou barvu nebo tyrkysové doplňky, vaším domovem bude proudit mnoho klidné a harmonické energie. Preferujete-li spíše chladnější tóny a kovové předměty, podpořte proudění kladné energie květinami, zrcadly nebo barevnými doplňky.

Text: Lenka Pospíšilová, Foto: Pixabay.com