Interiér

Vestavěné skříně znamenají dostatek úložných prostorů i pro velké rodiny

Kdo z nás by neznal situaci, kdy sedíme a přemýšlíme, kde všechny nové věci, které jsme dostali kupříkladu k Vánocům uložíme. Stejně tak se s nedostatkem místa setkáváme v malých bytech, ale i v domech, kde nemáme možnost vybudovat si samostatnou šatnu na všechno oblečení i sezónní věci na lyžování, rybaření a podobně.

Pomoci vyřešit potíž s nedostatkem úložných prostorů můžeme nákupem vestavěných skříní. Hodí se do ložnice, dětského pokoje, na chodbu, ale i do prostorné kuchyně či obýváku. Stačí jen vybrat vhodný typ dveří, aby vám do interiéru ladily.

vestavěná skříň
Foto: Pixabay.com

Skříně přesně vám na míru

Velkou přednostní vestavěných skříní, které si můžete nechat zhotovit podle vašich představ, je možnost prostor uvnitř skříně přizpůsobit tak, abyste uschovali vše, co potřebujete. Jestliže víte, že drtivou většinu oblečení budete věšet na ramínka, dvě třetiny skříně mohou být určeny právě pro věšení oblečení. Poličky se budou nacházet ve zbývající třetině, a dají se umístit nejen na kraj skříně, ale i doprostřed.

Foto: Pixabay.com

Jestliže máte byt malý, určitě zvolte dveře posuvné, ne ty, které se otevírají do prostoru. Budete moci blízko ke skříni umístit postel, stůl, postýlku nebo cokoli jiné, co potřebujete. Výhodné z hlediska úspory místa je i zrcadlo uchycené na dveřích. Může být dostatečně velké, nebudete muset přemýšlet o tom, na kterou stěnu v příbytku se vám velké zrcadlo vejde, a také hodí.

Pokud se vrátíme k rozvržení prostoru skříně, je dobré myslet na to, že těžké věci bychom měli mít možnost umístit do spodní části skříně. Naopak nahoře mohou být věci lehčí a takové, které nepotřebujete často, abyste se denně nemuseli „otravovat“ s přisunováním schůdků nebo židle a dosáhli na ně.

Hezká a praktická je i vestavěná skříň, která má šuplíky. Mohou být umístěny ve spodní části, ale hezky a zajímavě působí i tehdy, kdy jsou uprostřed skříně. Nad nimi a pod nimi mohou být dvě větší skříňky, po stranách pak velké skříně právě na věšení oblečení.

Nebojte se kombinovat materiály i opracování povrchu

Chcete-li vestavěnou skříň umístit do obýváku nebo ložnice, krásně a elegantně budou působit, zvolíte-li lakovaný povrch. Jestliže je to na váš vkus příliš, část skříně může být lesklá, část matná. Podobně hezky a zajímavě působí, když jsou jedny dveře prosklené průsvitným sklem. Dovnitř nebude vidět, ale skříň nebude působit tak monstrózně a masivně, i když bude velká.

Do dětského pokoje krásně „zapadne“ jemně žlutá, meruňková, béžová… Doplněny mohou být o další barvu, kupříkladu tón v tónu, kdy mohou být šuplíky nebo madla ve stejné, ale tmavé, syté barvě, nebo jednoduše vsaďte na maličkosti ze dřeva, které se hodí ke všem barvám.

Vestavěné skříně jsou velké, myslete proto na vhodně zvolenou barvu. Jsou-li v malé místnosti, tmavá barva místnost opticky ještě víc zmenší. Tady raději vyberte bílou, smetanovou, pískovou nebo barvu světlého dřeva.

Text: HR, Foto: Pixabay.com