Interiér

Látkové rolety pro dokonalé zastínění i ozvláštnění místnosti

Pokud hledáte netradiční zkrášlení místnosti, které zároveň bude mít i svou funkčnost, sáhnout můžete po látkových roletách.

Do každé místnosti, na každé okno

Na většině oken ve vašem okolí pravděpodobně uvidíte klasické žaluzie, pokud se však podíváte pozorně, můžete zahlédnout i stahovací látkové rolety. Ty jsou v poslední době velmi oblíbené, a to hned z několika důvodů:

  • hodí se na většinu oken
  • vyrábějí se v různých designech
  • mají jednoduchou instalaci a údržbu
  • perfektně zastiňují a jsou hezkým doplňkem

Látkovými roletami můžete doladit ráz každé místnosti. Vyrábějí se v mnoha barvách, takže díky nim můžete jednoduše doladit vzezření každé místnosti. Těmito roletami lze také oživit a rozveselit dětský pokoj, vyrábí se totiž i s veselými potisky. V dětském pokoji budou působit velmi hravě a poskytnou také dokonalé zastínění. Výhodou je také to, že je lze snadno udržovat a nedrží se na nich tolik prachu jako na klasických žaluziích. V případě zaprášení stačí roletu jednoduše utřít hadříkem. Vyhnete se tak zdlouhavému čištění každé lamely.

Tip: Barevné rolety nechte napůl spuštěné a dolaďte je barevnými závěsy, okno bude vypadat romanticky.

Využití látkových rolet je skoro neomezené. Lze je aplikovat jak na klasická okna (různých rozměrů), tak i na střešní okna. Zastínit jimi můžete i balkonová okna nebo kolmé plochy. Vybírat můžete ze stínících systémů s různými funkcemi. Stínící rolety lze také vyrobit přesně na míru, takže žádné atypické okno není problém. Sáhnout můžete po klasických jednobarevných roletách nebo také po speciálních roletách, které tlumí okolní hluk. Rolety se hodí především do míst, která jsou často v přímém kontaktu se slunečními paprsky. Pokud vám do domu proudí velmi silně světlo, je vhodné sáhnout po tomto stínícím systému. Rolety pokryjí celé okno, mají perfektní stínící vlastnosti a také dobře vypadají. Hodí se do jakéhokoliv bytu nebo domu. Vytváří moderní a útulný prvek interiéru.

Text: Lenka Pospíšilová, Foto: Pixabay.com