Inspirace

Loňské i starší trendy – využijte je k modernímu eklektickému bydlení

Ač se může zdát, že kombinace několika různých stylů vytvoří nevzhledný interiér, není tomu tak. Eklektický styl bydlení je netradičním spojením několika různých stylů, které dohromady vytváří jedinečný osobitý styl.

„Staré“ trendy pro nový vzhled

Za eklektickou je obvykle považována postmoderna, která v sobě mísí mnoho různých stylů, čerpá z nejrůznějších směrů a názorů. Interiér v tomto smyslu bývá zábavný a hravý, snoubí v sobě barevnost, ale také mnoho protikladů. Pokud máte rádi harmonii i rozmanitost, společně s trochou chaosu, a vaše srdce touží po netradičních kombinacích, je tento styl právě pro vás. Eklektický styl spojuje dohromady nejrůznější trendy z mnoha odlišných období. Pomocí tohoto stylu můžete vytvořit opravdu jedinečný vzhled vašeho interiéru a nechat tak vyniknout vaše pravé já.

Řád v chaosu

I když se může zdát tento styl značně chaotický, i v něm můžete najít řád. Jednotlivé kousky k sobě musí ladit tak, aby vytvořili harmonický prostor, který působí zajímavě a útulně, nikoliv kýčovitě. Jednotlivé prvky by se měly vzájemně doplňovat a tvořit spolu jednotu. Dejte pozor na to, abyste místnost nepřekombinovali prvky, které jsou příliš výrazné a strhávají na sebe mnoho pozornosti.

Kreativní bydlení, které není pro každého

Eklekticismus kombinuje moderní a starší prvky, proto si jej nemusí oblíbit každý. Hodí se především pro kreativní a umělecky založené lidi. Tento styl podporuje rozmanitou kreativitu. Prostřednictvím kombinace několika různých stylů z mnoha časových období můžete vytvořit zcela originální bydlení. Dalo by se říci, že tento styl je svým způsobem odvážný a někdy může působit až extravagantně, ale pokud k sobě sladíte různorodé kusy nábytku tak, aby působily jemně a zajímavě, vytvořit můžete velmi efektivní a zajímavé bydlení.

Eklektické bydlení může být během na dlouhou trať. Jednotlivé kousky musíte často dlouho hledat, ale s těmi správnými doplňky dokážete postupně vytvořit ležérní, elegantní, ale i netradiční vzhled.

Text: Lenka Pospíšilová, Foto: Pixabay.com