Inspirace

Proměňte svůj dům na stylové bydlení rychle a jednoduše

Stylové bydlení nemusí stát hromadu peněz. Elegantní příbytek vytvoříte i z mála. Tajemstvím je kombinace materiálů, prosvětlení prostoru a dekorace.

Pusťte dovnitř světlo

Pokud vaše okna ještě halí těžké závěsy, pryč s nimi! Okna odkryjte, odstranit můžete i záclony, dnes je trendem mít na oknech pouze žaluzie. Malou záclonu však pověsit můžete. Nebojte se také sáhnout po lehkých saténových závěsech. Působí vzdušně, jsou elegantní a stylové. Prodávají se v příjemných světlých, ale i tmavých barvách a dokáží pěkně doladit celý interiér. Okna příliš nezakrývejte a pusťte dovnitř světlo. I malá místnost se může opticky zvětšit, pokud dovnitř proudí dostatek světla.

světlo v pokoji
Foto: Pixabay.com

Jednoduchost a střídmé barvy

Nemusíte kupovat drahý luxusní nábytek, aby váš dům vypadal stylově. Pořiďte si například jednobarevnou sedačku a ozdobte ji barevnými polštáři, přes opěradlo přehoďte deku a dodejte pokoji nádech pohodlí. Studené dřevěné nebo lamino podlahy perfektně doplní pletený koberec nebo předložka s dlouhým vlasem, která bude působit velmi luxusně. Vše můžete doladit dekoracemi – pořiďte si velkou zdobenou vázu a dejte do ní pár květin, místnost bude hned vypadat veseleji.

Pokud hledáte ideální kombinaci barev, obecně platí, že je lepší volit světlejší a střídmější barvy. Světlé pastelové barvy se skvěle hodí k bílé a ke dřevu. Přidat můžete i kovové prvky. Pokud jste zastáncem minimalistické kombinace bílá-černá, nemalujte zdi žádnou barvou a dolaďte interiér vzory. Pořiďte si vzorované polštáře a doplňky, které rozbijí strohou tmavou kombinaci. Celý pokoj potom bude působit neskutečně stylově.

dekorace v interiéru
Foto: Pixabay.com

Nebojte se kombinací

Pokud máte dřevěnou podlahu, nemusíte mít nutně celou místnost ve dřevě. Nebojte se kombinovat materiály – pořiďte si dřevěný konferenční stolek (třeba s kovovými detaily) a k němu plastovou židli. Tímto prvkem místnost perfektně oživíte a dodáte jí nádech moderního stylu. Kombinace dřeva a plastu, ale také látky a kůže je velmi moderní.

Text: Lenka Pospíšilová, Foto: Pixabay.com