Inspirace

Romantické bydlení ve stylu provence

Romantický nádech země vína teď můžete přivést i k sobě domů. Vytvořte si obydlí ve dekoru provence a užívejte si domova ve stylu francouzského venkova.

Rozmanitý styl s nádechem romantiky

Provence (česky Provensálsko) je oblíbenou částí Francie. Leží na jihovýchodě země a je známá především díky nekonečným polím s levandulí. Nádherná vůně a sluncem zalitá pole jsou zdrojem inspirace pro bydlení, které se šíří celým kontinentem.

Pro bydlení ve stylu provence je typická především bílá a fialová barva, které se různě kombinují. Dále také levandulové vzory, potisky malých fialových kvíteček apod. Způsobů pro vytvoření tohoto stylu je mnoho, takže si můžete vybrat přesně to, co se líbí vám. Velmi oblíbený je bílý nábytek ve vintage stylu, jenž působí venkovsky. Venkovský styl se v poslední době těší velké oblibě, podobně jako nábytek ve stylu vintage. Takovéto řešení interiéru můžete brát jako únik na poklidný venkov nebo do krásných teplých krajin Francie, pokud bydlíte například ve městě. Díky tomuto stylu si můžete vytvořit svůj vlastní kousek voňavé oázy přímo u vás doma.

provence
Foto: Pixabay.com

Bílý dřevěný nábytek je v tomto stylu obvykle základem. Moderní obměnou může být nábytek ve světle fialové barvě, tzv. lila. Pokud se rozhodnete pro barvy, stěny pokoje už nechte bílé, aby nepůsobil strakatě.

Romantická veranda

Zařizujete-li verandu nebo zimní zahradu, styl provence je pro tuto místnost jako dělaný. Bílý proutěný nábytek nebo pohovky s dřevěnou konstrukcí opět v bílé jsou dokonalým základem pro tento styl. K pohovce pak můžete pořídit třeba barevný stolek ve vintage stylu. Nezapomeňte místnost vybavit květinami. Za okno můžete dát levanduli, která roste raději venku než vevnitř. Dovnitř si můžete pořídit umělou levanduli nebo vonné pytlíčky se sušenými květy této byliny a přivést si tak domů ten pravý nádech francouzského provence.

provence zahrada
Foto: Pixabay.com

Bílý nábytek nebo nábytek v chladnějších tónech modré a fialové, barevné květiny a dřevo – to je základ bydlení ve stylu provence. Chybět samozřejmě nesmí ani levandule, ikona Francie, která každý dům krásně provoní.

Text: Lenka Pospíšilová, Foto: Pixabay.com